váš externí
IT servis

Produkty ESET

Nejlepší způsob, jak udržet počítač v bezpečí

Antivirový systém ESET NOD32 od společnosti ESET je uznávaným řešením v boji se škodlivými kódy. Škodlivý kód (malware) dokáže nejen detekovat, ale nabízí i možnost jeho odstranění. ESET NOD32 drží krok s posledními trendy v oblasti malware a tak již nelze o ESET NOD32 mluvit jako o „čistokrevném“ antivirovém systému, ale i o anti-spyware řešení, které bojuje s nejmladším malwarem, který je označován jako spyware, adware, riskware. V neposlední řadě je řešení ESET NOD32 jedno z prvních, které nabízí detekci rootkitů, tedy produktů, které se snaží maskovat v systému, popřípadě maskovat i škodlivý kód jiného typu.

Antivirus ESET NOD32 má za sebou téměř dvacet let vývoje (dříve pouze NOD, popř. NOD-ICE) a proto není překvapením, že ESET patří mezi technologické lídry na tomto trhu. Výsledkem vývoje je technologie ThreatSense®, což je označení pro skupinu různých detekčních metod. Základní metodou je pochopitelně detekce infiltrace s využitím poznatků, které si s sebou ESET NOD32 „nese“ v tzv. virové databázi. Jde o několik stovek tisíc signatur (vzorků – „otisků“), které se využívají během procesu vyhledávání známé infiltrace. Společnost ESET kromě toho klade obrovský důraz i na proaktivní metody detekce, díky čemuž existuje velká šance, že antivirový systém ESET NOD32 je schopen zachytit i zcela nové a z pohledu aktuální virové databáze neznámé škodlivé kódy. Součástí proaktivní detekce ESET NOD32 je především rozšířená heuristická analýza na špičkové technologické úrovni.

Antivirový systém ESET NOD32 je v současnosti nabízen i pro 64-bitové operační systémy Microsoft Windows (včetně Vista). Momentálně je ESET NOD32 jeden z mála, který tuto platformu podporuje v celé šíři (řešení pro stanice i servery).